Trzech Tenorów i Ona

Zapraszamy na Noworoczny Koncert Charytatywny, który odbędzie się 4 stycznia 2019 roku w Lusławicach

Pierwsze dni Nowego Roku to doskonały moment na spotkania, szczególnie muzyczne. Nawiązując do wieloletniej wiedeńskiej tradycji, Fundacja Kromka Chleba zaprasza na Noworoczny Koncert Charytatywny"Trzech Tenorów i Ona" na rzecz budowy hospicjum Via Spei. Usłyszymy największe przeboje muzyki operowej, operetkowej, rozrywkowej, pieśni neapolitańskie, muzykę latynoską wykonane z karnawałowym rozmachem przez znakomitych artystów: Katarzynę Dudę - skrzypaczkę określaną jako jedną z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce oraz Łukasza Gaja, Tadeusza Szlenkiera i Adama Zdunikowskiego - trzy indywidualności i trzy wspaniałe głosy tenorowe. Bardzo utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru.
Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Zapraszamy Państwa na kulturalne rozpoczęcie 2019 roku i niezapomniany muzyczny wieczór połączony ze szczytnym celem - całkowity dochód z przekazanych darowizn i datków zebranych podczas koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie budowy hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie - realizację prac wykończeniowych w budynku.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
Piątek, 4 stycznia 2019 roku
Godz. 18.00

Rezerwacja miejsc: tel. 14 656 02 36, e-mail rezerwacja@kromkachleba.pl

Karty wstępu dostępne są dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć budowę hospicjum stacjonarnego Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 100 i 150 zł:

• w biurze Fundacji Kromka Chleba, Plac Kazimierza Wielkiego 5 w Tarnowie, pon-pt 10.00-18.00
  • w recepcji hotelu Bristol w Tarnowie, ul. Krakowska 9; czynne codziennie

Zapewniamy bezpłatne autobusy!

Informacja o wykonawcach

Katarzyna Duda - skrzypaczka, gra na instrumencie włoskim z początku XIX wieku. podkreśla się wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z jej olbrzymim temperamentem sceniczny i wirtuozerii z wielką wrażliwością muzyczną. Koncertowała w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach. Studia odbywała w klasie skrzypcowej maestro Tibora Vargi w Ecole Superieure de Musique w Szwajcarii. Dyplom Akademii Muzycznej w Warszawie uzyskała pracując pod opieką prof. J. Staniendy.

Łukasz Gaj - Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, uczestnik wielu przedsięwzięć i festiwali muzycznych, wielokrotnie nagradzany w
konkursach krajowych i zagranicznych. Solista Opery Wrocławskiej,
współpracuje także z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Gliwickim Teatrem
Muzycznym. Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Tadeusz Szlenkier - ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i studia wokalno-aktorskie na Yale University. Artysta ma na swoim koncie udział w licznych konkursach wokalnych, m.in. w 2005 roku zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym Konkursie Wokalnym Klassik-Mania w Wiedniu. Od tamtego czasu występuje na wielu scenach muzycznych w Polsce i za granicą. Od 2010 roku jest solistą bydgoskiej Opery Nova, gdzie występuje w wiodących rolach tenorowych w operach i operetkach.

Adam Zdunikowski - absolwent Uniwersytetu muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutował w 1990 roku partią Clema w Małym Kominiarczyku Brittena w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, gdzie do dziś jest solistą. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki i finalista Międzynarodowego Konkursu Operowego "Belvedere" w Wiedniu. Do niecodziennych osiągnięć artysty należy wykonanie wszystkich dzieł oratoryjnych Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej - Orkiestra
o ponad 65-letniej tradycji. Koncertowali z nią najwybitniejsi artyści z
kraju i zagranicy. Obok wszystkich ważniejszych estrad koncertowych w
kraju, Orkiestra Koncertowała m.in. w Rosji, Niemczech, Japonii.
Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych.
Repertuar Orkiestry to głownie utwory klasycyzmu i romantyzmu , również
estradowe wykonania oper i operetek oraz programy z muzyką filmową,
jazzową, musicalową i rozrywkową.

Sławomir Chrzanowski - Dyrygent,
dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. W czasie
działalności artystycznej dyrygował większością polskich orkiestr
filharmonicznych i kameralnych. Kilkakrotnie gościł w Stanach
Zjednoczonych, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte z
zakresu historii muzyki polskiej i dyrygentury.

Partner: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
Sponsor główny: Forum Ekonomiczne w Krynicy
Patronat medialny: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Tarnowska.TV, Gazeta Krakowska, Kurier Tarnowski, Portal tarnow.net.pl, Pogórze24

Trzech Tenorów i Ona