V Gala "Empatii"

Od 2012 roku Fundacja Kromka Chleba współpracuje z CW "Empatia", czego efektem jest wymierna pomoc w budowie hospicjum Via Spei

12 czerwca 2017 roku po raz piaty Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie zorganizował Galę Empatii, która jest świętem Wolontariuszy, Opiekunów i Koordynatorów Wolontariatu.
Podczas uroczystości została podsumowana całoroczna działalność "Empatii", w tym - V międzyszkolna akcja "Złotówka na budowę hospicjum Via Spei". Środki zebrane przez nauczycieli i uczniów w szkołach Tarnowa i okolic zostaną przeznaczone na dokończenie wykonania instalacji w budynku hospicjum Via Spei.
Szczególne podziękowania Pani Prezes Anna Czech skierowała do nauczycieli ZSE-O, którzy "pracują" w Empatii systematycznie przez cały rok. Za współpracę doceniono także koordynatorów z innych zaprzyjaźnionych szkół. Ważnym momentem Gali było wręczenie nagród dla dziesięciu wyróżniających się wolontariuszy "Empatii". Tytuł Najlepszego Wolontariusza oraz nagroda główna - rower - przypadły w tym roku Aleksandrze Malec, uczennicy XVI LO w Tarnowie, która przepracowała społecznie ponad 270 godzin w ciągu ostatnich 3 lat.
Zdjęcia z Gali do obejrzenia w Galerii.

Centrum Wolontariatu "Empatia" skupia nauczycieli i uczniów, którzy angażują się i poświęcają swój wolny czas na działania na rzecz potrzebujących. Od 2012 roku Fundacja Kromka Chleba współpracuje z CW "Empatia", czego efektem jest wymierne wsparcie i pomoc w budowie hospicjum Via Spei. "Empatia" została dwukrotnie wyróżniona przez Fundację obrazem "Okruch Wdzięczności" (w 2014 i 2016 roku) za przekazanie łącznie 200 tys. zł na rzecz budowy hospicjum Via Spei.