Frank Sinatra - największe przeboje

Koncert odbędzie się 13 maja br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Serdecznie zapraszamy na pełen blasku i doskonałej muzyki "Wieczór z Frankiem Sinatrą" na rzecz budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie. Muzyka prezentowana podczas koncertu przeniesie widzów do Las Vegas lat 50-tych i 60-tych, w których królowały jazz i swing, a Frank Sinatra odnosił swoje największe sukcesy. Piosenkarz i aktor, który przez dziesięciolecia był jedną z najważniejszych postaci na kulturalnej mapie Ameryki, pozostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną. Do jego najbardziej znanych utworów należą "My Way", "New York, New York", "Strangers in the Night" i wiele innych.

Podczas koncertu wystąpią: obdarzony niezwykłym głosem wokalista Sławek Uniatowski oraz Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Piotra Kostrzewy. Wybór utworów, oryginalne aranżacje, oprawa muzyczna, udział młodych wspaniałych artystów, dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Koncert odbędzie się 13 maja br. o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Poprowadzi go dziennikarka radia RMF Classic, Magdalena Miśka-Jackowska. Całkowity dochód z przekazanych datków zostanie przeznaczony na dokończenie instalacji w budynku hospicjum Via Spei. Koncert objęła Patronatem Honorowym Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Bezpłatne karty wstępu dostępne są dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć hospicjum Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 80 zł:
  • w biurze Fundacji Kromka Chleba, pl. Kazimierza 5
  • w recepcji hotelu Bristol, ul. Krakowska 9

Rezerwacja miejsc: (14) 656 02 36, rezerwacja@kromkachleba.pl

Fundacja zapewnia bezpłatne autobusy.

Partner: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Sponsorzy: Karabela sp. z o.o., Kraków Airport, Leier Polska S.A., Stalprodukt S.A., Zenit sp. z o.o.

Informacja o wykonawcach:

Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, nazywany polskim Frankiem Sinatrą. Występował m.in. z Leszkiem Możdżerem i Adamem Nowakiem. Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to, co musi być", który znalazł się na albumie artystki "Kochać". W tym roku ukaże się debiutancka płyta artysty zatytułowana "Metamorphosis".

BIG BAND UMFC - zespół powołany w 2006 roku, którzy tworzą studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2015 roku zespół otrzymał I nagrodę o Grand Prix festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu. W koncertach Big Bandu brali udział czołowi polscy muzycy jazzowi, m.in. Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Cezary Konrad, Henryk Miśkiewicz.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Piotr Kostrzewa, perkusista, od wielu lat związany z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Przez lata pracy zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą, wykonując niezwykle bogaty repertuar symfoniczny i kameralny, występując w najbardziej znanych salach koncertowych świata.